Fizjoterapeuta Adam Kaczor
Masaż na terenie Podhala Adam Kaczor

Masaż Lomi Lomi Nui

Czym jest Masaż Lomi Lomi Nui?

Jest to metoda pracy z ciałem wywodząca się z Hawajów, powszechnie uznana za głęboko uzdrawiającą formę masażu. W dawnych czasach masaż był nieodłączną częścią kultury wysp i stałym elementem dnia codziennego.

Lomi lomi nui, czyli masaż świątynny, jest to ceremonia przeznaczona na specjalne okazje. Stosowana była, aby wspierać ważne osobistości w lokalnych społecznościach, w podejmowaniu istotnych decyzji. Lomi oznacza ugniatać, głaskać. Nui to jedyny, wyjątkowy. Masaż ten obejmuje całe ciało (poza sferami intymnymi), a wykonuje się go głównie przedramionami.

Długie i płynne ruchy, sprawiają, że masowana osoba doświadcza głębokiej relaksacji. Mięśnie wokół głównych stawów ciała są rozciągane, co znacznie wpływa na poprawę zakresu ruchów.

W wolnym tłumaczeniu lomi lomi to masaż miękką łapą zrelaksowanego kota. Miłośnicy kotów, dobrze wiedzą jak cudowny i leczniczy jest to zabieg. Hawajczycy są mistrzami celebrowania życia. Uważają, że jesteśmy tu po to, aby być szczęśliwym. Do zabiegu stosowany jest ciepły olej oraz dźwięk w formie hawajskiej muzyki.

Intensywność masażu dopasowuje się do potrzeb pacjenta. Ceremonia Lomi Lomi Nui ma działanie odprężające, poprawiające krążenie i stabilizację układu nerwowego. Na Hawajach, oprócz zastosowania leczniczego, masaż był elementem obrzędów inicjacji.

Przeciwskazania do masażu lomi lomi nui:

  • Stany chorobowe przebiegające z wysoką temperaturą
  • Krwotoki i/lub tendencja do ich występowania
  • Tętniaki w okolicach usprawniania wraz z krwotokami i tendencją do ich występowania
  • Choroby układu sercowo-naczyniowego (arytmie, niewydolności krążenia, stany po zawałach itp.)
  • Zakrzepowe zapalenie żył
  • Zaburzenia czucia
  • Zmiany dermatologicznie zakaźne
  • Okres ciąży oraz czas menstruacji

———————————————-

Chcesz zapisać się na zabieg? 🤔
Chciałbyś umówić się na terapię? 🤔
Zapraszam do kontaktu pod nr telefonu : 662072807📞
Oferuje dojazd do klienta w Rabce – Zdroju 🚗 oraz stacjonarnie w gabinecie w ośrodku zdrowia w Witowie 🏥